KPŽ – Drásal

Poslední červnový víkend byl již tradičně obsazen závodem KPŽ Drásal. Tato kultovka, která se jezdí v Hostýnských vrších patří mezi nejkrásnější závody seriálu Kolo pro život a kdo jednou tento závod jel, tak ví, že ujetá vzdálenost je pouze orientační údaj, protože Drásal se měří hlavně na výškové metry!!!

Trasa B (převýšení 1985 m, 55 km) 

Na „béčku“ jsme registrovali nejvyšší počet závodníku v našich barvách,  tato trať ve srovnání s ostatními může vypadat jako procházka růžovým sadem, zdání však klame. Jedná se o jednu z nejtěžších tras B z celého KPŽ, téměř dvoukilometrové převýšení a kultovní stoupání Grapy se do Vás zahryznou takovým způsobem, že se z toho budete ještě dlouho oklepávat.

Nejlépe se s těmito nástrahami vypořádal Petr Kubelka Kubeláč, který dokončil celkově na 7. místě a ovládl svou kategorii Muži 23-29 let.

Trasa A (převýšení 3 920 m, 117 km) 

Na áčku už to byla více než pětihodinová řehole, naši týmoví jezdci se však ničeho nezalekli a jejich dřina nesla ovoce.

Lukáš Kobes dojel 4. v celkové klasifikaci!!! A stejné pořadí mu patřilo, také v profesionální kategorii ELITE.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Desátou příčku v celkové klasifikaci obsadila naše mediální hvězda Ondra Lampík Paur, v kategorii mu však toto umístění vyneslo druhou příčku. O jeden stupínek níže se postavil skvěle jedoucí David Dvořák, který dojel celkově na 17. místě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nyní si však poslechněme samotného Lampíka co říká k závodu.

„Drásal je pro mě srdcovka, mám na něj ty nejsilnější vzpomínky a samotná lokalita Hostýnských vrchů ve mně budí pocit vzrušení, něčeho jiného, co na ostatních závodech nevidím. Samotná náročnost závodu – délka + technika budí zas respekt a natěšení – co vše dnes při závodě zažiji. Proto jsem  si Drásala stanovil jako hlavní vrchol sezony a také jsem tomu poslední 3 týdny zpět vše podřídil.

Poprvé jsem zvolil jinou taktiku než léta předchozí, kdy jsem se vždy držel od startu na čele s prvníma borcema a závěry jsem stál a trpěl v křečích.

Letos na kliďase, první kopec jsem si vyjel na pohodu kolem 45. místa a pak jsem začal přikládat pod kotlem a postupně předjíždět až se mi podařilo doletět na 10. místo absolutně na trase A.

Užíval jsem si bolest v kopcích, dlouhé technické sjezdy a také ta nenahraditelná panoramata ze všech vrcholů. Odpoledne zastřešila skvělá TEAM sešlost ve stanu, kde jsme se náramně bavili až do vyhlášení.

K večeru jsem se ocitl na tamní ,,vesnické zábavě“ a nakonec se slavilo až do ranních hodin.   Teď mě čeká svatební sezona, ale pár KPŽ-tek se ještě stihne.“

OBR (!!! převýšení 5 625 m!!!, 177 km) 

Zážitky z této trati byly tak intenzivní a hlavně objemné, že jsme se rozhodli této trati věnovat samostatný článek, který si můžeš přečíst zde…

 

Kompletní výsledky ze všech tratí můžeš shlédnout  zde….

Za fotky děkujeme reinerphoto

Mohlo by Vás zajímat